معرفی شرکت نساجی لاله مهرگان

شرکت نساجی لاله مهرگان ، یکی از زیر مجموعه های گروه آقای مهندس حمیدی بوده (گروه فرش مشهد ، فرش نگین مشهد ، چرم مشهد ، حوله یاس سپید مشهد ، نان گندم دشت مشهد رنگرزی مشهد ، ریسندگی مشهد و پتوی لاله (شرکت نساجی لاله مهرگان)) و تولید کننده انواع پتو های چاپی پلی استر و انواع نخ های اکریلیکی فرش ماشینی می باشد که در سال 1377 تاسیس و با 50 نفر پرسنل شروع و در حال حاضر شرکت نساجی لاله مهرگان با 230 نفر پرسنل در سه شیفت کاری فعالیت می کند. شرکت نساجی لاله مهرگان از سال 1380 دارای استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001/2015 از شرکت SGS سویس می باشد ، از سال 1380 طرح طبقه بندی مشاغل برای ارتقاءِ سطح شغلی پرسنل اجرا شده و تمامی محصولات تولیدی این شرکت دارای استاندارد کیفی ایران می باشد .

تولید نخ فرش

شامل سالن های رنگرزی و ریسندگی می باشد .

a ) سالن رنگرزی :

الیاف اکریلیک بصورت یکسره ( Tow ) بعد از پرس شدن ، بصورت کاملاٌ منظّم داخل سبد های مخصوص ، وارد دیگ رنگرزی شده ، بعد از شستشو و آبگیری ، کاملاٌ خشک شده و وارد سالن ریسندگی می گردد .

b ) سالن ریسندگی :

ماشین آلات خط تولید ریسندگی بصورت نیمه فاستونی ( Semi Worsted ) است مقدمات ریسندگی با دستگاه استرچ بریکر ( Tow To Tops ) و Rebreaker شروع شده و بعد از مخلوط شدن و کشش بوسیله سه مرحله پاساژ و فینیشر و رینگ ها توانایی تولید نخ های نمره متریک 20 تا 60 را دارا می باشد .

تولید پتو

ابتدا نخ های فیلامنت پلی استر Poy استرچ شده و بوسیله ماشین های Raschel ، پتوی حلقوی بافته شده و بعد از چاپ ، تکمیل و برجسته سازی با طرحهای متنوع شرکت نساجی لاله مهرگان ، درجه بندی شده و پس از دوردوزی و بسته بندی روانه بازار می گردد.

جدول تولیدات انواع پتو های شرکت نساجی لاله مهرگان به شرح زیر می باشد :

ردیف نام محصول نوع محصول سایز (cm) وزن (kg)
1 پتوی زنبق دو نفره گلدار برجسته دو نفره تک رنگ برجسته 230*210 3/1
1 پتوی زنبق یکنفره گلدار برجسته یکنفره تک رنگ برجسته 210*160 2/1
1 پتوی زنبق یکنفره عروسکی گل برجسته مخصوص نوجوانان و جوانان 210*160 2/1
1 پتوی زنبق پتوی کودک گل برجسته 150*105 0/95
1 پتوی زنبق پتوی نوزاد گل برجسته 105*75 0/500